Rezene Çayının Bebeklere Faydaları

Rezene Çayının Bebeklere Faydaları

Rezene, aromatik ve lezzetli bir bitki, yemek kullanımında ve ilaçlarda geleneksel kullanım için oldukça önemlidir. Rezene tohumları, popüler bir baharat olan kimyon tohumlarına çok benzer. Ancak lezzet bakımından rezene, kimyondan farklıdır. Kimyonun lezzeti ve kokusu güçlü iken, rezene, kimyon ile karşılaştırıldığında çok daha tatlı ve daha lezzetli bir tada sahiptir. Zaten benzer gibi görünse de, rezene tohumları kimyon tohumlarına kıyasla daha yeşil renkte ve hafifçe bollaşır. Rezene'nin Hindistan'da Ortadoğu ve Güneydoğu Asya arasında köken aldığı düşünülmektedir. Rezene çayının bebeklere faydaları için Akdeniz ve Arap mutfağının yanı sıra Hint mutfağının en önemli malzemelerinden biridir. Çeşitli mutfaklarda çeşni olarak eklenmesinin yanı sıra, Hindistan'daki insanlar sindirim için bir yardım olduğuna inanılan yoğun bir yemekten sonra rezene tohumları da kullanır.

Bebeğim için rezeneyi güvenle kullanabilir miyim?

Evet, rezene bebeğinize verilebilir. Ancak, çok küçük miktarlarda verilmelidir. Sadece bir besin gıdası olarak değil, bir ilaç olarak verilmelidir. Rezene vermek için en iyi yol, az miktarda rezeneyi suda kaynatmak, suyu bir bezle süzmek, rezeneye ait tüm parçaları çıkarmak ve rezene suyunu bebeğe içirmektir. Rezene sadece çay şeklinde verildiği için, vermek için en erken yaş yaklaşık 1 aydır.

Bebeğinize rezene vermenin sağlığa olan faydaları

Kolik için özüm: kolik, bebeklerde genellikle görülen ağrılı bir mide krampıdır. Kolik için en büyük sebeplerden biri midede sıkışmış gazdır. rezene çayının bebeklere faydalarından biri de, kan dolaşımı için iyi bir çare olarak görülürken, gaz sıkıntısını azaltıyor. Ağlamış bir bebeğe rezene kaynatılmış ve filtrelenmiş su verilebilir. Bu suyun 150 ml / dozdan az olmayan küçük miktarlarda, günde üç kez yaklaşık bir hafta boyunca verilmesi önerilir. Bunun dışında, rezene yağı da infantil koliği azaltmak için çok yararlıdır.

Sindirim bozuklukları için özüm: Rezene, sindirim bozukluklarını azaltmada de yararlıdır. Yaklaşık 1/2 saat 100-150 ml suda kaynatıldığında bir kaşık rezene tohumu, hazımsızlık, gaz ve atonik dispepsi tedavisinde çok etkilidir.

Doğal müshil: Rezene çayı aynı zamanda kabızlık için de faydalıdır. Bebeğinize, rezene çayı vererek kabızlıktan kurtarabilirsiniz. Kabızlığın biberonla beslenen bebeklerde meydana geldiği bilinmektedir. Biberonla beslenen bebeklerde bakteri üremeye başlar ve rezene bakteri üremesini engeller ve bu da kolonda peristaltik hareketlere yardımcı olur. rezene çayının bebeklere faydaları sağlıklı bir sindirim sistemi ve sağlıklı bebek ile sonuçlanan kabızlığın temizlenmesinde yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir ;

Elma Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Bebeklerde İştahsızlık Neden Olur ?


İLGİNİZE ÇEKEBİLECEK FAYDALI BİLGİLER

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
e-Bültene katılın ! Sitedeki tüm kampanyalardan haberiniz olsun